شرايط بازگرداندن كالا:

استفاده از 24 ساعت ضمانت تعويض چه شرايطی دارد ؟

# اگر كالای خريداری شده ، ايراد يا اشكال فنی داشته باشد .
– اشكال و يا ايراد فنی بايد حداكثر تا 24 ساعت پس از دريافت كالا ، به میهن دنتال اطلاع داده شود .
– لازم است كارتن و جعبه اصلی محصولات تا پايان 24 ساعت مهلت تست ، نگهداری شود و از دور ريختن آن جداً خودداری شود .
– استفاده از اين سرويس تنها در صورتی امكان پذير است كه كالا در كارتن یا جعبه اصلی خود به میهن دنتال بازگردانده شود .
– برچسب زدن یا نوشتن توضيحات ، آدرس یا هر مورد ديگری روی كارتن یا جعبه اصلی كالا و یا پاره و مخدوش كردن آن ، امكان استفاده از ضمانت تعويض را از بين خواهد برد .
– اين سرويس اشكال های فنی و ظاهرى ( شكستگی ، خط و خش و مانند آن روی بدنه كالا و قطعات تزئينى ) كه در اثر استفاده نادرست كاربر از كالا ايجاد شود ، را شامل نمی شود. استفاده نادرست پس از تحويل كالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجايی ، نصب و راه اندازی ، تنظيمات ، كاربرد غيرمعمول ، نگهداری و استفاده ی غير و متفاوت با توصيه سازنده كالا ( قيد شده در دفترچه راهنماي كالا ) را شامل می شود .

# اگر كالای خريداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فيزيكی با اطلاعات وب سايت مغايرت داشته باشد .
– وجود مغايرت ، بايد حداكثر طی 24 ساعت پس از دريافت كالا ، به واحد خدمات پس از فروش میهن دنتال از طريق تلفن ، ايميل يا مراجعه حضوری اطلاع داده شود .
– اگر مغايرت ، بدون استفاده از كالا قابل مشاهده است ، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه ، بايد كالا در شرايط اوليه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد .
– در صورتی كه امكان تشخيص مغايرت بدون باز كردن بسته بندي وجود دارد ، امكان رسيدگی به درخواست مشتری در صورتی ممكن است كه كالا از حالت اورجينال یا بسته بندی اصلی و اوليه خود خارج نشده باشد .
– در صورتی كه امكان تشخيص مغايرت تنها با باز كردن بسته بندي ممكن باشد ، لازم است كارتن و جعبه اصلى محصولات نگهداری شود و از دور ريختن آن جداً خوددارى شود . استفاده از اين سرويس تنها در صورتي امكان پذير است كه كالا در كارتن يا جعبه اصلی خود به میهن دنتال بازگردانده شود . برچسب زدن یا نوشتن توضيحات ، آدرس یا هر مورد ديگری روی كارتن یا جعبه اصلی كالا و یا پاره و مخدوش كردن آن ، امكان استفاده از ضمانت بازگشت را از بين خواهد برد .

# اگر كالای خريداری شده ، آسيب ديدگی يا ايراد فيزيكی و ظاهری داشته باشد .
– آسيب يا ايراد فيزيكی بايد حداكثر طی 24 ساعت پس از دريافت كالا ، به خدمات پس از فروش میهن دنتال از طريق تلفن ، ايميل يا مراجعه حضوری اطلاع داده شود .
– لازم است كارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ريختن آن جداً خودداری شود . استفاده از اين سرويس تنها در صورتی امكان پذير است كه كالا در كارتن یا جعبه اصلي خود به میهن دنتال بازگردانده شود . برچسب زدن یا نوشتن توضيحات ، آدرس يا هر مورد ديگرى روى كارتن يا جعبه اصلی كالا و یا پاره و مخدوش كردن آن ، امكان استفاده از ضمانت تعويض را از بين خواهد برد .

# اگر در اثر حمل و نقل ، آسيب ديدگی ايجاد شده باشد .
– آسيب ديدگی بايد حداكثر طي 24 ساعت پس از دريافت كالا ، به خدمات پس از فروش میهن دنتال اطلاع داده شود .
– با توجه به بسته بندی ايمن و استاندارد همه مرسولات ، تحويل به شركت های حمل و نقل معتبر به انتخاب كاربر و اعلام بارنامه مرسوله به اين معنی است كه بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحويل به عهده شركت حمل و نقل است و میهن دنتال تنها در راستای تسهيل امور ، پیگيری های لازم را برای جبران خسارت انجام خواهد داد .
– در صورتي كه آسيب ، در لحظه قابل مشاهده باشد ، مشتری بايد از تحويل گرفتن مرسوله خودداري كند و بلافاصله به میهن دنتال اطلاع دهد تا پیگيری های لازم برای جبران خسارت توسط شركت حمل و نقل و احقاق حق خريدار انجام شود .
– میهن دنتال مسئوليتی در راستای جبران خسارت ناشی از حمل ندارد و پیگيری های لازم بايد توسط مشتري و از طريق شركت حمل كننده يا نماينده ها و صنف مربوطه انجام شود . میهن دنتال فقط جهت تسهيل امور ، پیگيری های لازم را برای جبران خسارت توسط شركت حمل و نقل انجام خواهد داد.
– لازم است كارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ريختن آن جداً خودداری شود . استفاده از اين سرويس تنها در صورتی امكان پذير است كه كالا در كارتن یا جعبه اصلی خود به میهن دنتال بازگردانده شود . برچسب زدن یا نوشتن توضيحات ، آدرس یا هر مورد ديگرى روى كارتن يا جعبه اصلی كالا و یا پاره و مخدوش كردن آن ، امكان استفاده از ضمانت بازگشت را از بين خواهد برد .
– كالای آسيب ديده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن ، بايد به همان شكلی كه مشتری تحويل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شركت حمل كننده و فاكتور به خدمات پس از فروش میهن دنتال ارسال شود .

# ضوابط و مسئوليت های مربوط به فروش محصولات مصرفی و يكبار مصرف
– اطلاعات هر محصول مصرفی و يكبار مصرف در وب سايت میهن دنتال ، صرفاً برای اطلاع رسانی است و جنبه مشاوره ندارد . خريدار بايد قبل از استفاده از مواد مصرفی و يكبار مصرف نسبت به كسب اطلاعات حرفه ای اقدام كند . همچنين ، نظراتی كه كاربران در خصوص كالا در وب سايت درج كرده اند ، تجربه یا اطلاعات شخصی افراد است و برای آنها و میهن دنتال مسئوليتی ايجاد نمی كند . همچنين میهن دنتال مسئوليتی در قبال درستی اطلاعات فراهم شده روي بسته بندی كالا ندارد و مسئوليت آن با شركت توليدكننده کالا میباشد.
– درصورت عدم آگاهی ، اطلاع و ناتوانی مشتری در استفاده از محصولات مصرفي و يكبار مصرف و يا ايجاد خسارت نسبت به خود یا محصول ، تمامی مسئوليت های آن بر عهده مشتری است و فروشگاه میهن دنتال در اين خصوص هيچگونه تعهدی نخواهد داشت .
– در صورت تاييد معيوب بودن كالاي مرجوعي توسط شركت تامين يا توليدكننده ، میهن دنتال صرفاً هزينه كالا يا سرويس را مطابق فاكتور ( حداكثر تا يك ماه از تاريخ فاكتور ) به مشتری برمی گرداند .
– میهن دنتال نسبت به عوارض جسمی و بيماری های ناشی از استفاده محصولات مصرفی و يكبار مصرف ( از قبيل حساسيت هاي پوستی ، جراحات و . . . ) مسئوليت و پاسخگويي ندارد . انجام پیگيری های لازم بايد توسط مشتری و از طريق شركت هاي مربوط ( نمايندگی ها و تامين كنندگان رسمی كالا ) انجام شود .

# كالا را چطور ارسال كنيد ؟
– لطفاً قبل از هر اقدامی با كارشناسان پشتيبانی خدمات پس از فروش 44455031-076 ( همه روزه از ساعت 10:00 الى 16:00 ) تماس بگيريد .
– از ارسال كالا بدون هماهنگى با خدمات پس از فروش میهن دنتال جداً خودداري كنيد .
– براي ارسال ، بايد كالا در جعبه یا كارتن اصلي خود به خوبي بسته بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند كابل ، دفتر راهنما ، كارت گارانتی و قطعات بسته بندی به همراه كالای اصلی ارسال شود .
– برچسب زدن یا نوشتن توضيحات ، آدرس یا هر مورد ديگري روي كارتن يا جعبه اصلي كالا و یا پاره و مخدوش كردن آن ، امكان استفاده از ضمانت تعويض را از بين خواهد برد . ( در صورت لزوم ، توضيحات خود را پشت فاكتور خريد يا قطعه كاغذ جداگانه ای بنويسيد . )
– فاكتور همراه كالا ارسال شود و پشت آن مشكل را بنويسيد . درصورت ارسال با پست پيشتاز ، رسيد پستی را نيز به فاكتور منگنه كنيد .
اگر كالا هديه بوده و فاكتور به درخواست خريدار ، همراه سفارش ارسال نشده باشد ، از پيش فاكتور ايميل شده ، پرينت بگيريد يا اينكه كد سفارش و مشخصات خريد خود را روي كاغذ جداگانه ای بنويسيد.
– در صورتی كه ساكن ساير شهرها هستيد ، براي بازگرداندن كالا از پست پیشتاز استفاده كنيد . لازم به ذكر است كه هزينه هاي بازگرداندن كالا به عهده مشتری است و شركت تعهد در قبال اين هزينه ها ندارد .
– برای هماهنگى ارسال پيك براي تحويل گرفتن كالا ، با میهن دنتال تماس بگيرد .
– از نوشتن آدرس روي جعبه یا كارتن اصلی كالا ، جداً خودداری كنيد و در صورت لزوم ، جعبه اصلی محصول را درون كارتن ديگرى گذاشته ، آن را ارسال كنيد .
– بسته خود را به آدرس زير ارسال كنيد :
جزیره کیش ، بلوار سنایی ،خیابان کناره (فارابی) ، مجتمع دامون دریا 1، بلوک C ، طبقه 7 ، واحد11   کدپستی :47111-79417

# هزينه ارسال چطور محاسبه خواهد شد ؟
– اگر ايراد فنی ، وجود مغايرت فني يا فيزيكی يا آسيب ديدگی ظاهری، به تاييد كارشناسان خدمات پس از فروش میهن دنتال برسد ، هزينه های ارسال به عهده میهن دنتال است .
– براي واريز هزينه پست به حساب مشتری ، قبض پستی با مهر شركت پست بايد همراه كالا به شركت میهن دنتال ارسال شود .
– در صورت انصراف از خريد ، يا تاييد نشدن ايراد يا مغايرت توسط كارشناسان میهن دنتال ، هزينه ارسال و دريافت مجدد كالا ، به عهده مشتری خواهد بود .

# پس از رسيدن و دريافت كالا توسط خدمات پس از فروش ، روند رسيدگی به درخواست مشتري چگونه خواهد بود ؟
– كارشناسان خدمات پس از فروش میهن دنتال ايرادهای اعلام شده توسط مشتري را بررسي و كنترل می كنند . اگر ايراد ، مغايرت يا آسيب ديدگی توسط كارشناسان میهن دنتال تاييد شود ، كالا تعويض خواهد شد و یا مشتری می تواند كالای خود را با مدل ديگرى جايگزين كند .
لازم به ذكر است كه تعويض كالا منوط و مشروط به موجود بودن كالا در انبار شركت است . اگر در زمان رسيدگی و طى مراحل تست كارشناسی و اقدامات لازم براي تعويض كالا ، موجودي آن به اتمام برسد ؛ میهن دنتال بنا به انتخاب مشترى كالاي ديگری را ارسال مي كند و يا وجه كالای مرجوعی را به حساب مشتری واريز مي كند. بديهی است كه در صورت انتخاب كالاي ديگر ، تفاوت قيمت كالای جديد با كالاي مرجوعی ( مبلغ درج شده در فاكتور ) محاسبه و قبل از ارسال تسويه می شود . براي كالای گران تر ، مشترى تفاوت را پرداخت می كند و برای كالای ارزان تر ، میهن دنتال تفاوت را به حساب مشتری واريز مي كند .
– اتمام موجودی كالا و یا تغييرات قيمت كالا در مراحل تعويض و مرجوعى ، به هيچ عنوان حقی را براي مشتری ايجاد نمی كند و میهن دنتال در قبال تهيه همان كالا و يا تغييرات قيمت كالا هيچ گونه تعهدى نداشته و فقط تعهد باز پرداخت وجه كالا – درج شده در فاكتور – به مشتری را می پذيرد .
– پس از دريافت و پذيرش كالا توسط میهن دنتال ، بسته به نوع محصول و مشكل اعلام شده توسط مشترى ، تست و اعلام نظر نهائي كارشناسان خدمات پس از فروش ، به طور ميانگين يك هفته كاری زمان خواهد برد .
– كارشناسان فنی خدمات پس از فروش برای تست محصولات ، ملزم به رعايت استانداردها و دستورالعمل ها و رويه هاي ابلاغ شده توسط شركت های توليد كننده و یا نمايندگی های مجاز محصولات و كالاهاي ارائه شده در فروشگاه میهن دنتال هستند ، لذا عليرغم تصور آن كه تست كالا ( حتى براى ايرادهاي خيلى آشكار ) مي تواند خيلی سريع انجام شود ، ولی در عمل رعايت رويه های تست، زمان بر است . به همين علت زمان اعلام نظر كارشناسی برای تعويض كالا به طور ميانگين يك هفته كاری در نظر گرفته شده است ، ولى خدمات پس از فروش تمام تلاش خود را بكار خواهد بست تا سرعت تست و كارشناسی را افزايش داده ، در كوتاهترين زمان ممكن به نياز مشتريان محترم پاسخ دهد .
– از هنگامى كه وضعيت كالا در واحد خدمات پس از فروش ، مشخص شود ، اگر نياز به استرداد وجه باشد ، حداكثر تا 72 ساعت كاری مبلغ به حساب مشتری واريز خواهد شد .
– ملاك عمل و اقدام شركت ، نظر كارشناسان فنی پشتيبانی و خدمات پس از فروش میهن دنتال است .

# درخواست خود را چطور به خدمات پس از فروش اطلاع دهيد ؟
با شماره ي  44455031-076 ( همه روزه از ساعت 10 الى 16 ) خدمات پس از فروش تماس بگيريد .
و یا نام خود را در صفحه ” تماس با ما ” برای واحد خدمات پس از فروش ارسال كنيد .